Delfín v SVG

07.12.2009 14:00

 Nedávno jsem při brouzdání na netu narazil na hezký tutoriál, jak v GIMPu vytvořit pěkného delfína. Protože mě (stejně jako některé další jedince) napadlo, že tohle by se nejlépe dělalo ve vektorové podobě a protože Inkscape patří mezi moje oblíbené programy, neodolal jsem a pustil se do práce.

Postup kreslení byl víceméně stejný jako v GIMPu, akorát byly samozřejmě použity jiné nástroje. Naštěstí pro vektory už dávno neplatí tvrzení autora, že:

"Mj. se mu nelíbí přechody (míněno jako plynulý přechod - bod po bodu), viz druhý odstavec tohoto komentáře - umí jen z barvy “X” do bílé či z barvy “Y” do průhlednosti.. z toho plynou určitá omezení."

Nevím, zda jsem autora správně pochopil, ale celkem bez problému v Inkscape používám vícebarevné plynulé přechody s různým nastavením průhlednosti a další pokročilé fičury.

No, výsledek vypadal takhle (zatím jsem si příliš nehrál s odlesky apod.):

Delfín z Inkscape Delfín z tutoriálu

V případě zájmu si můžete mojí verzi delfína stáhnout a v Inkscape si s ní pohrát dál dle libosti:

delfin03.svg (26,4 kB) 

Počet stažení:

—————

Zpět


Diskusní téma: Delfín v SVG

Datum: 08.11.2012

Vložil: horse

Titulek: hezke

tý jo ten delfin je hezky

Odpovědět

—————

Datum: 08.11.2012

Vložil: sdaq

Titulek: qwerwšršč

000

Odpovědět

—————

Datum: 23.07.2011

Vložil: GNU.LIX

Titulek: Gimp nej

Pardon první příspěvek, tím bylo myšlena odpověď Mon 927.

Odpovědět

—————

Datum: 23.07.2011

Vložil: GNU.LIX

Titulek: Gimp nej

No každopádně musím souhlasit s prvním příspěvkem. Já pracuju s Gimpem poměrně dlouho (asi 5 let) a podle mě toho už umím tolik, abych si udělal názor. Také spolupracuju na designu pro Fedoru a tam každopádně potřebujete jak rastr tak i vektor, ale zatím jsem si poradil vždy s gimpem. Pokud budu muset si s něčím poradit přes inkscape tak se hold budu muset učit, ale ta chvíle ještě nenastala i když jsem narazil na problém s svg. Gimp ho otevře a edituje, ale pro uložení do svg potřebujete třeba inkscape.

Odpovědět

—————

Datum: 25.03.2010

Vložil: Mon927

Titulek: Pěkné... :-o

Delfín je sice na první pohled hezký, ale když se na něj lépe zadíváte tak mi příjde méně "plastičtější" než v BITmapě.. Druhá věc je, že odlesky a stínování je, podle mého, nereálné, jelikož jednou jde světlo z prava a na jiné části z leva.. ;-) možná kdyby tomu někdo věnoval víc času a "pozornosti" vypadal by z vektoru o hodně lépe..

Odpovědět

—————

Datum: 22.01.2010

Vložil: rabbit15

Titulek: Pěkné

Tenhle obrázek je ještě pěknější než ten z tutoriálu... Moc hezké...

Odpovědět

—————

Datum: 17.12.2009

Vložil: Pelo

Titulek: Chvála

Ahoj, dalo by se s ním ještě vyhrát, ale jinak moc pěkný delfín.

Odpovědět

—————