Vítejte U NÁS

    Tyhle stránky jsou určeny pro kohokoliv, kdo se zajímá o cestování, focení, okrajově i o Linux a počítače. Zatím pracuju na zkompletování článku o našem cestování po Tenerife, později přibude i něco o mých aktivitách na poli softwaru. Také bych zde chtěl zveřejnit některé šikovné informace pro zájemce o migraci z Windows na Linux - konkrétně na moji oblíbenou distribuci Pclinuxos.cz.

 

Aktuality:

27.12.2012

- konečně jsem se dokopal zpracovat poznatky z rok starého zájezdu na Lanzarote

- rubriku Dovolená jsem zrušil - místo ní najdete v hlavním menu vlevu zbrusu novou sekci Cestování a v ní dve podsekce věnované Kanárským ostrovům - prozatím hlavně Tenerife. Do budoucna toho přibyde dost i pro Lanzarote

- časem plánuju přidat články o cestování na Madeiře a po Izraeli, tak se těšte :-)

- přidal jsem knihu návštěv od Blueboardu, k dispozici je zde (link se otevře v novém okně) - výhodou pro mne je možnost sledování přes RSS, což tady na Webnode u klasických diskuzí nejde - takže budu moct celkem rozumně rychle reagovat na vaše příspěvky nebo dotazy

29.12.2012

- do článku 1 . Lanzarote - úvod, výběr destinace v sekci Cestování jsem přidal odkaz ke stažení PDF dokumentu vhodného pro naplánování dovolené - snad poslouží i vám stejně dobře

6.1.2013

- pokračuji v průběžném přidávání článků o Lanzarote - nyní se již můžete kochat fotkami z některých známých turistických atrakcí a momentálně pracuju na článku o zážitcích z úchvatného národního parku Timanfaya

 


Zajímavé odkazy

Něco z mých aktivit - české lokalizace software

22.07.2009 10:08
Rozhodl jsem se, že bych měl také napsat něco o tom, čemu se věnuji ve volném čase. Jednou z těch věcí jsou i překlady uživatelského rozhraní některých programů do češtiny - tzv. lokalizace. Dělám hlavně open-source programy (jsem fanouškem open-source obecně) a občas i freeware. Zatím mám na...

—————

Další informace nejen o Tenerife

14.01.2009 07:21
  Kanárské ostrovy ORBION.cz - podrobně zpracovaný web o cestování obecně, Kanárským ostrovům je věnováno několik stran - fotogalerie, články, recenze hotelů atd. kanarske-ostrovy.orbion.cz/   fotky z Tenerife - letošní listopad kodlovka.rajce.idnes.cz/Tenerife_listopad_08/

—————


Novinky

Delfín v SVG

07.12.2009 14:00
 Nedávno jsem při brouzdání na netu narazil na hezký tutoriál, jak v GIMPu vytvořit pěkného delfína. Protože mě (stejně jako některé další jedince) napadlo, že tohle by se nejlépe dělalo ve vektorové podobě a protože Inkscape patří mezi moje oblíbené programy, neodolal jsem a pustil se do...

—————

SciDaVis - alternativní čeština, srovnání se současným překladem

27.08.2009 07:18
    Hned v úvodu bych asi měl říct, jak jsem se vlastně k tomuto zajímavému programu dostal. V práci pracuji s různými typy dat (jak výsledky měření, tak různé další typy statistických dat).       K jejich zobrazení a zpracování nám v poslední době (a i...

—————

Moje nářadíčko

18.06.2009 14:47
tak jsem si říkal, že bych se mohl pochlubit svým vybaveníčkem. Není to nic profi, ale nijak si nestěžuju. Foťák: Fuji Finepix S9600 - 9,0 Mpx, 10,7x optický zoom, ISO až 1600, LCD 2,0 palce, 650 g - čip Super CCD HR 1/1,6 palce, objektiv F 2,8-4,9, rozsah 28-300 mm - závěrka 30-1/4000 s + Bulb, -...

—————

Tak jsem to rozjel!

10.12.2008 16:28
Konečně jsem se dostal ke spuštění webu. Zatím se chystám zveřejnit tu ještě čerstvé poznatky ze své poslední dovolené na Tenerife letos na přelomu listopadu a prosince, následně i něco o mých aktivitách na poli open-source softwaru. Samozřejmě i něco o linuxu a nějaké vymazlené fotečky pro potěchu...

—————